Ugdymas karjerai

Darius Miškinis

Koordinatorius

Vizija

Informacinėmis technologijomis aprūpintas ugdymo karjerai centras, teikiantis kvalifikuotas profesinio informavimo ir konsultavimo paslaugas.

Misija

Efektyvus žinių apie profesijų turinį, ypatumus ir reikalavimus, profesijos įgijimo, kvalifikacijos kėlimo ir įsidarbinimo galimybes teikimas Vilniaus jaunimo ir suaugusiųjų konsultacinio bendrojo lavinimo centro mokiniams, pagalbos teikimas mokytojams integruojant į dėstomo dalyko turinį Ugdymo karjerai programą.

Strateginiai tikslai

1. Tirti karjeros paslaugų teikimo poreikius.
2. Sudaryti sąlygas kiekvienam mokiniui gauti kvalifikuotą pagalbą, reikalingą racionalių karjeros sprendimų darymui. Vykdyti mokinių profesinį konsultavimą (individualų ir grupinį).
3. Ugdyti karjerai svarbiausias bendrąsias kompetencijas.
4. Ugdyti visapusiškai harmoningą, prisiimančią atsakomybę už savo sprendimus, integralią asmenybę, suvokiančią mokymosi visą gyvenimą būtinybę.
5. Plėtoti šiuolaikišką, efektyviai veikiančią, atitinkančią individualius poreikius karjeros valdymo paslaugų sistemą.

Karjeros paslaugos apima:

ugdymą karjerai – kryptingą asmens karjeros kompetencijų ugdymą;

karjeros informavimą –  informacijos apie karjeros galimybes rinkimč, analizę, sisteminimo ir teikimo procesą;
karjeros konsultavimą –konsultanto ir konsultuojamo sąveiką, kurios tikslas – padėti konsultuojamajam pažinti save, suderinti savo norus ir ketinimus su darbo rinkos reikalavimais; formuluoti tikslus mokymosi, darbo ir kitose užimtumo srityse, numatyti adekvačius būdus jiems įgyvendinti.